Grupa
Dolomity cz. 2
11.06
godzina: 17.19
Dolomity cz. 2
Autor: Anna Matuszkiewicz
5
Gdzie zatrzymać się na postój w drodze do Włoch? W Bawarii!

Zanim o Dolomitach, muszę Wam napisać o pewnym miejscu po drodze, które zauroczyło mnie zupełnie. Przed wyjazdem Kuba, który słynie z wyszukiwania ciekawych hoteli na nasze postoje, powiedział, że znalazł hotel z jedzeniem BIO… „O fuj” – pomyślałam – „będzie mdło albo jakieś wydziwianki…”

 

Do Włoch jechaliśmy z Warszawy, na Berlin, a dalej na Monachium. Nasz postój na noc wyznaczony był ok. godzinę przed tym pięknym miastem. Dawno nie podróżowałam samochodem i przypomniało mi się, jak wielką daje to radość – przy dzisiejszych trasach podróż przez Polskę przestała być udręką a dalej – on the road Wyluzowany

Niewiele przed Monachium zjeżdżamy z autostrady. Przed nami piękne rozłożyste pagórki pokryte zbożami i kwiatami – w końcu to maj Pocałunek Zza pagórków wyłania się Kranzberg. To osada domów – dużych, zadbanych, pokrytych czerwoną dachówką w jednorodnym stylu – w końcu to Bawaria – to tu zaczynam lubić Niemcy. Przez maleńkie miasteczko, wzdłuż jednej głównej drogi jedziemy pod górkę jak każe nam nawigacja. W końcu jest – Hotel Horger Biohotel und Tafernwirtschaft. Ogromny parking zastawiony jest kompletnie. „O co chodzi?” – myślę. „Pokoi jest tylko 20. Robią tu jakąś konferencję?”.

 

Wszystko wyjaśnia się, gdy wchodzimy do środka głównego, pięknie zadbanego domu, pamiętającego bardzo dawne czasy, w których cała osada była ogromnym sadem jabłkowym. To tu rodzina Horger prowadziła lokalny wyszynk. Z czasem cały dom zamieniono na ogromną, wielosalową restaurację BIO, w której wykorzystywane są wyłącznie sprawdzone lokalne produkty lub te z certyfikatami ECO i BIO. Dzięki zachowaniu tradycyjnych receptur i metod gotowania, restauracja napełnia się co wieczór gośćmi z okolicy – radosnymi, trochę rubasznymi Bawarczykami, którzy całymi rodzinami zjeżdżają tu na kolację. Na szczęście dla gości hotelowych zawsze znajdą się miejsca.

Dolomity cz. 2

W restauracji pachnie tak, że kiszki grają nam marsza, zatem na pierwszy ogień idzie zupa z wielkimi kulami nie wiem czego, tatar, zupa rybna, a dalej sznycel i desery… Kochamy jeść – to już o nas wiecie Niewinny. Problem w tym, że w tej restauracji nie można przestać jeść. Prawie z niej uciekamy, żeby już więcej nie zamawiać – wszystko jest przeprzeprze…pyszne!!! Rzadko kiedy jadamy tak wspaniale przyrządzone potrawy.

 

Czas do łóżek – Bio Hotel to „pawilon” stojący pomiędzy drzewkami jabłkowymi. Wykonany jest w całości z drewnianych bloków. W środku wyposażenie też, w miarę możliwości, jest drewniane. Bio kosmetyki roztaczają spod prysznica zapach limonki, imbiru i pomarańczy. Pomieszane z zapachem drewna dają niezapomniane wrażenie. Nie umiem opisać wyglądu hotelu, bo każde słowo jest nieadekwatne do rzeczywistości – popatrzcie na zdjęcia.

Dolomity cz. 2

Cisza, świeże powietrze, superwygodne materace, otoczenie jabłoni  i spokój okolicy pozwalają zapomnieć o przejechanych kilometrach. O poranku spacer po okolicy odkrywa nam uroki bawarskiej estetyki – jest pięknie, czysto, malowniczo, pachnąco, dzwon z wieży kościelnej daje znać, że czas na śniadanie. W całości składa się ono ze zdrowych produktów, ale nie jest nudno – marmolady i miody, jogurty, muesli, płatki, orzechy, domowe chleby, wędliny i sery oraz jajka na wszelkie sposoby. Tak – to było śniadanie mistrzów. 

W drodze do Włoch polecam to miejsce z całego serca!

 

ps. niestety nikt nam nie zapłacił za reklamę hotelu Niezdecydowany Piszemy to dlatego, że na serio bardzo nam się tam podobałoWystawiony język.

OCEŃ ARTYKUŁ

5 (6 ocen)

KOMENTARZE:

Autor: ArlenefigIQ
Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)


XRumer20170721
Autor: DorothyglypeUY
Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later!


XRumer20170718
Autor: DorisVetCU
Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later!


XRumer201707
Autor: Romana
Ale sie fajnie czyta :))) uwielbiam

DODAJ KOMENTARZ

Italia :)